Kedves Látogató!
Ez nem egy szakmai cikk, ezért kérem, csak akkor olvassa el ezt a bejegyzést, ha van rám és egy szerintem rendkívül fontos célra 2-3 perce és egy kevés plusz energiája, gondolata!
Több éves felvilágosító munkám eredményeként azt a számomra igen megtisztelő felkérést kaptam, hogy Magyarország átfogó egészségvédelmi szűrőprogramjához a végbélbetegségekkel kapcsolatos tájékoztatókat megírjam.
A szűrőprogram eddigi két évében fantasztikus eredményeket produkált. Több, mint ötszáz helyszínen hatvanötezer ember átfogó ( összesen 1 600 000!!! db.) szűrővizsgálata, százharmincháromezer ember tanácsadása történt. Eközben majd kilencvenháromezer információs Prevenciós Csomag került kiadásra, melyben a továbbiakban új területként az általam írt végpanaszokkal kapcsolatos anyagok szerepelnek majd.
Ezt a feladatot eddigi munkám és célom -hogy az általánosan igen szerénynek mondható egészségkultúránkat magasabb szintre emeljem- megkoronázásaként értékelem, és nagyon hálás vagyok érte. Annak tudatában, hogy a blogot ezidáig közel félmillióan látogatták meg, és mind személyes találkozáskor, mind üzenetben rengeteg támogató és a további munkámat bátorító véleményt kaptam, úgy érzem, felnőttem a feladathoz.
Mivel semmiképpen sem akarom, hogy a tapasztalatomon túl az én (akár hibás) feltételezéseim alapján válasszak témát, segítségét szeretném kérni.
Az A5-ös méretű könyvecske egy oldala a terjedelmet valamennyire leszűkíti, de két téma megfelelő mélységű átadásához szerintem lehetségessé válik.
A két témához a javaslatom:
1) Mit tegyünk ahhoz, hogy megelőzzük a végbélproblémák kialakulását, romlását, vagy csökkentsük annak esélyét. Gondolok itt a sokak számára már ismert életmódi tanácsokra, mely akár apró változ(tat)ásokkal is a visszajelzések alapján sokak számára alapvető pozitív életviteli/-módbeli változás állt be.
2) Ha mégis van panaszunk, melyek azok, amelyek fennállása esetén érdemes szakemberhez, proktológushoz forduljunk. Mit tud ő az általános vélekedéssel ellentétben többet tenni a gyógyulásért, mint pl. egy háziorvos, urológus, sebész, belgyógyász, stb.
Kérésem tehát az, hogy két témára (egy fontosabb és egy kevésbé fontos) tegyen javaslatot, hogy mi szerepeljen ebben a felvilágosító anyagban. Szívesen fogadom véleményét az általam javasolt témaválasztással kapcsolatban is.
Fáradozását előre is hálásan köszönöm.
dr. Bánfalvi Péter
sebész adjunktus, proktológus
„A gyógyító gondoskodás™”
www.aranyeresseg.hu
.
Tisztelt Doktor Úr!
Örülök, hogy én is tudok segíteni Önnek!
Szerintem:
1: Teljes életmódváltozás. (Kevesebb huzamosabb ideig tartó ülés, székelést minél gyorsabban letudni. Minél több aktív gyors tempójú gyaloglás. Közösségbe járni, hogy ne "telepedjen" az emberre a magány, legyen optimistább -placebo hatás-).
2: A végbélégés esetén. (A proktológus célirányosabban tud segíteni, olyan területeken is ami nem érint semmilyen más gyógyászati területet sem).
Remélem tudtam segíten.
Üdvözlettel: "balázs"
Tisztelt Doktor Úr!
Talán ezzel tudok segíteni:aranyér kimetszest követóen otthon ülofurdonek tölgyfakéreg főzetet használtam felváltva kamillaval.
Talán műtét utáni teendokkel is lehetne segíteni a betegeket.
Koszonom, hogy meghallgatott.
Üdvozlettel Klári
Kedves Doktor Úr !
Mivel családomban már előfordult végbélrákos megbetegedés, nagyon fontosnak találom az Ön által ismert életmód-tanácsok betartását.Nagyon fontos, hogy naponta legyen székletünk, és gondoskodjunk a megfelelő rostanyag beviteléről.
Még egy dolog, ami rajtam segített azontúl, hogy betartom a higiénés szabályokat, mindig egy Vitacell nevű krémmel kezelem le a területet, és ez itt most nem a reklám helye, mert teljesen rendbehozta az érintett területet.Üdvözlöm, és további sok sikert kívánok munkájában.
Tisztelt doktor úr!
A kérésének megfelelően egy két javaslatot tennék a megadott témákhoz.
1. Javaslom, hogy bővebben írjon az étkezési szokások megváltozásának a szükségességéről.
pl. Milyen kapcsolat van a diadetikus, és a proktológus munkája között.
2. Ha megtörténik a baj (berepedés, vérzés, váladékozás)Milyen higéniás eljárásokat javasol addig amíg szakemberhez nem fordul a beteg.(vérzéscsillapítás,tamponálás,kenőcs használat,milyen időközönként? Hasznos e a lemosás?Fertőtlenítés kell e?)Milyen eszközöket használjunk addig?Talán most ennyit. Tisztelettel Pintér Péter
Tisztelt Doktor Úr!
Szerintem a 2. pont az, ami több segítséget nyújthat,- a problémákkal küzdők számára -. Tudom, hogy a prevenció fontos, de sajnos ez a terület az, ahol ha probléma merül fel az emberek nem mernek segítséget kérni, csak ha komoly a baj. Úgy gondolom, hogy ebben az esetben annak a felismerése, hogy mi az emberek betegsége és milyen megoldás van rá, fontosabb, mint a táplálkozási tanácsok ( Megjegyzem, hogy nem vitatom ezek fontosságát sem!)
Bízom benne, hogy segítettem.
Üdvözlettel: Klenovszki Zs.
Tisztelt Doktor Úr!
Amikor végbélrepedéssel küszködtem, sajnos sehol nem találtam lényegi információt a krónikus betegség műtéti kezeléséről. Rajtam sem a krémek, sem a kúpok, sem az életmódbeli tanácsok nem segítettek, viszont egy végbélbemetsző műtét 2 perc alatt véget vetett egyéves szenvedéseimnek. Sajnos az SZtk-s orvosok nem ismerték ezt a módszert. A doktornő, aki műtött, ezt a módszert Svájcban sajátította el. Nagyon fontosnak tartanám az orvosok ezirányú továbbképzését és hogy az emberekhez eljussanak megbízható információk a modern műtéti eljárásokról.Használhatatlan magánklinika reklámok tömegesen vannak,de az ember nem tudja, hová forduljon segítségért. Nem ártana, ha konkrét helyek és orvosok nevei szerepelnének egy olyan listán, amit betegek visszajelzéseiből állítottak össze. Tudom, ez fáradságos munka…Mindenkinek ajánlom figyelmébe a Gastromed Centerben Dr. Csatár Évát például. Az interneten fellelhetőek elérhetőségeik.
Üdvözlettel:
Ms Noname
Megelőzés!
Helyes életmód: mit együnk mértékkel?
A sok ülés ártalma; de ha már ülnünk kell, akkor hogy és min üljünk, továbbá milyen módon lehet munkaidőben megelőző gyakorlatokat végezni.
A helyes székelési szokás és mód.
(Köszönöm a sok hasznos infót, amit itt olvashatok.)
Tisztelt Doktor Úr!
Megtisztelő, hogy a véleményünk fontos, köszönet érte.
Talán mindennapi élet apró, nem anyagiakon múló dolgainak megváltoztatásáról érdemes szót ejteni a prevencióról szóló részben (amit úgyis megteszünk, hogyan tegyük helyesen)
Az emberek bátorítása arra, hogy merjenek segítséget kérni, legalább ilyen fontos.
Amikor problémám volt, sokáig nem mertem orvoshoz fordulni. Szemérmesség, remény, hogy a reklámok csodaszerei megoldják a gondom… Azután szembesültem vele, hogy kevés vagyok én ehhez. Internetes kutakodás, sok keresési találat,szinte mind az Öné. Katt ide, katt oda, egyre növekvő szimpátia, bizalom, majd az elhatározás: vagy Ő, vagy senki sem nyúl hozzá a fenekemhez.. A találkozás után minden ígéret teljesült, maradt az egészség és a hála. No meg a terjesztése, hogy aki szenved, menjen Önhöz.
Köszönöm, hogy ennyit tesz értünk a neten is!
Jó egészséget,
tisztelettel üdvözlöm
Tóthné Gizi
Tisztelt Doktor Úr!
Kettő téma:
1. Megelőzés – elsősorban a természetes anyagokra gondoltam. Pl. lenmag pehely.
2. Hogyan kerülhetjük el a műtétet. Használható gyakorlati ötletek.
Tisztelt Doktor Úr!
Mindkét témát nagyon fontosnak tartom, de az elsőt talán még inkább. Szükség lenne azonban megemlíteni azt is, hogy az életmód miatt kialakuló panaszok nem feltétlenül előzhetőek meg még a javasolt étrend és szabadidős tevékenységek betartásával sem, hiszen van, amikor ezek hátterében valamilyen ételallergia vagy autoimmun betegség áll(lisztérzékenység, gluténérzékenység, laktózérzékenység…). Tehát amikor valaki megfogadja és betartja az életmódváltáshoz kapott javaslatokat és mégsem szűnnek meg a panaszok, előfordulhat, hogy egy ilyen "betegség" gátolja a gyógyulást.
Még arról is érdemes lenne írni, hogy a legjellegzetesebb végbél megbetegedéseken kívül milyen panaszok fordulhatnak elő, mert általában csak a legsúlyosabbakról tájékoztatnak az internetes oldalak, stb. Én az Ön kommentjei között találtam néhány olyanról is említést, amit ha valaki saját magán tapasztal, és megnézi valamelyik internetes oldalt, egyből a legsúlyosabb betegségekre gondolhat, pedig csak egy esztétikailag kifogásolható dologról van szó (ami természetesen az emésztési panaszok következtében jött létre).
Tisztelt Dr. Banfalvi Peter,
Az első témát javasolnám kidolgozásra.
Engem személyesen is érdekelne mivel lehet (ha lehetséges) elkerülni a különböző
végbél problémákat. Elsősorban a sipoly, tályog kialakulásának megelőzése érdekelne, mivel már sokadik alkalommal – visszatérően küzdök ezekkel a problémákkal.
További jó munkát kívánok!
Üdvözlettel,
N. Kata
Tisztelt Doktor Úr!
Mindkét témát nagyon fontosnak tartom, de van egy harmadik kérdés ami engem mint nyugdíjast nagyon érdekel.
A kezelések közül melyeket finanszírozza az OEP s melyeket nem.
Jó lenne látni egy listát azon kezelések, vizsgálatok áráról amelyeket nem finanszíroz az OEP.
Egyébként az Ön tanácsai, írásai rendkívül hasznosak számomra amiért is ezúton mondok köszönetet.
Tisztelettel:
Bojtár Ottó
T. Doktor Úr!
Nagyra értékelem tevékenységét, különösen az egészségügy mai gyáriparszerű helyzetében, ahol a sikeres gyógyuláshoz a paciensnek is kell értenie a betegségéhez sőt a helyes diagnózis megállapításához.(Személyes tapasztalat!). Írásai nagyon hasznosak voltak számomra – köszönet érte!
A témaválasztása nyilvánvalóan kitűnő. Érdemesnek tartanám arra is kitérni, hogy kell-e egy egyértelműen kitapintható aranyér esetén rögtön orvoshoz fordulni. ha igen mikor. Az én esetemben azonnal szakorvoshoz fordultam, aki felírt egy kenőcsöt, de azt se mondta, hogy bú. Végül egy féléven belül elmúlt, persze ritkán, alkalmakként (ha nem vigyázok)előfordul egy két csepp vérzés. A saját tapasztalatomon felbuzdulva mikor ismerősöm engem kérdezett, azt tanácsoltam neki, hogy nem kell orvoshoz menni, mert nekem is magától elmúlt, csak kenegetni kell kenőccsel. Így is lőn.
Tisztelettel:
Tettamanti Béla
Tisztelt Doktor Úr!
Szerintem nagyon fontos lenne kiemelni, hogy amennyiben valami szokatlan problémát észlelünk, és ez rendszeresen előfordul, feltétlenül keressünk fel szakorvost. Ha nem kapunk rá kielégítő megoldást, keressünk másikat, amíg a problémánk oka ki nem derül (ezzel nem azt akarom mondani, hogy minden héten másik orvoshoz rohangáljunk). Ne várjunk, ezek a dolgok maguktól sajnos nem múlnak el, amíg a végleges gyógymódot nem kapjuk meg.
És nem kell félni, a vizsgálat nem fájdalmas! Sokkal jobb utána tudni az igazi okot, és hogy elmúlnak a kellemetlenségek, fájdalmak.
üdvözlettel, Mária
Tisztelt Doktor Úr!
Mindenképpen nagy hangsúlyt fordítanék a prevencióra.
Teljes életmódváltás, étkezés és mozgás.
És mivel test nincs lélek nélkül, lélek sincs test nélkül. Valahol minden bajnak lelki oka (is) van. Fontos felhívni a figyelmet arra, hogy ilyen irányban is bátran kérjünk szakirányú segítséget.
Tisztelettel: L. Mónika
Tisztelt Doktor Úr!
Véleményem szerint a 2. témakör a fontosabb.
Köszönet az eddigi jó tanácsokért, a közérthető, néhol humoros (ezért oldott) hangvételért. Erre van szükségük a szorongó betegeknek.
Tisztelettel:
Kecskés Tiborné
Teljesen jó z elgondolása, első sorban a megelőzés! TOVÁBBÁ. Ami fontos: – nekem az volt- : A lelki segítség. Manapság sokan szorongunk "csodás" életünk miatt, és van,akinek ez fizikai problémákat is okoz.Én ezt is megemliteném, hogy nem biztos, hogy baj, amit annak látunk. De az ember inkább menjen tutira – irány az orvos. És itt címek, telefonszámok. Bár én személy szerint csak Önt javaslom mindenkinek. Örök hálám innen is, újra. Tisztelettel: a lökött és Önnek köszönhetően továbbra is panaszmentes betege: A. Judit Székesfehérvár
Tisztelt Doktor Úr!
Személy szerint nekem nagyon sokat segített az internetes felvilágosítás.Sajnos legalább 4o évvel előbb lett volna nagyon jó.Ennek ellenére is a jó tanácsok,személyes konzultáció, beavatkozás sokat segített.Véleményem szerint a háziorvos és sebész nem alkalmas a probléma megoldására, a személyes tapasztalatom alapján így látom. Ma már több proktológus elérhető, de 3o évvel ezelőtt csak véletlenül
találtam meg Csatár doktornőt, s akkor még a vizsgálaton kívül beavatkozást nem végzett.
Véleményem szerint végbélprobléma esetén azonnal szakorvost kell felkeresni,környezetemben én ezt javasolom.
Kívánok Önnek nagyon sok sikert a munkájához, valamint sok gyógyult beteget! Köszönettel: Molnárné
Tisztelt Doktor Úr!
2010-ben 69 éves koromban, a 104 kg-os testsúlyom mellett váratlanul
(életemben először), magas, 9 körüli vércukor szintet mértek nálam.
Kezelőorvosom tanácsára 4 hónap alatt egyenletesen fogytam 14 kg-ot. A
vércukrom 3-4 kiló fogyás után beállt az elvárható értékre. Kb. a 3. hónap
végén tapasztaltam, hogy leállt a bélműködésem. Ritkán volt székletem, az is
kemény mint a kő, úgy kellett kipiszkálni. Ekkor felmerült panaszomra
javasolta Doktor Úr a Blogon a Lioton gélt. Nekem úgy tűnt, hogy az ilyen
mértékű fogyás eléréséhez olyan kis mennyiségű (tömegű) táplálékbevitel
tartozik, hogy a korábbi tekintélyes mennyiségű táplálékhoz szokott
bélrendszerem ritkán tartotta indokoltnak a működés beindítását. Azóta a kb.
menzai adag mennyiségű főzelékek (savanyú és édes káposzta, száraz- és
zöldbab) rendszeres fogyasztásával panaszom megszűnt, tartom a 93-94 kg-os
súlyt.
Esetem, talán indokolja, ha mások figyelmét is felhívjuk arra, hogy a
hirtelen drasztikus fogyókúra bélműködési zavarokhoz is vezethet.
Tisztelettel: Kern János
Érdekes lenne elemezni a higéniai szokásokat és lehetoségeket.
A végbélbetegségek kialakulásának lelki okai.
Tisztelt Doktor Úr!
A legfontosabb a szakszerű és közérthető tájékoztatás. Ha ez a lehetőségek szintjén még könnyed is, az maga a siker! Az életmód-tanácsok leginkább hosszútávon hatásosak és alkalmazásuk esetén reménykedhetünk abban, hogy a gyermekeink elkerülheti a baj.
Meggyőződésem, hogy a "tünetek egyhítése" címszóval operáló gyógyszerreklámok nagyon károsak a gyógyítás szempontjából, elodázzák a probléma megoldását, ezért úgy gondolom, hogy mindenképpen jobb, ha szakemberhez fordulunk.
Köszönettel: Guszti.
Tisztelt Doktor Úr!
Sajnos a megelőzésre addig nem gondolunk komolyan, amíg nincs baj.
Ha már baj van, mindent megtennénk, de szinte lehetetlen végleg megszabadulni tőle.
Nekem az egyik orvos kúpot, krémet írt fel, a másikhoz gyűrűzésre jártam, még évekkel korábban. Sajnos egyik sem oldotta meg a problémámat. Így most mindennel, sokszor oda nem való dolgokkal is kezelem, és várom, hogy egyszer csak "kinövöm" ezt a nyavalyát.
Én azt gondolom, a megelőzésnek nagyon fontos szerepe van, de mindent betartani lehetetlen. Stressz mentesen élni, helyesen ülni 8-9 órát, nekem nem megy, még így sem, hogy sok éve szenvedek vele.
Ha ezek a végbél tájéki panaszok gyógyíthatók, akkor jó volna, ha az mindenki számára elérhető lenne. (Budapest, Székesfehérvár sajnos elég távol van nekem.)
Tisztelt Doktor Úr!
Személyesen nem,csak közvetve ismerem Önt.Barátnőmet kezelte,és gyógyította meg,amiért ő végtelenül hálás.Mindig érdeklődve olvasom írásait,tanácsait,a megelőzéstől,a már kialakult problémák megoldásáig-orvoslásáig.Végtelenül tisztelem mindazt amit orvosként képvisel.Azt kérte,segítsek a témák megjelölésében.ahogy olvasom az emberek hozzászólásait a megelőzés lenne a legelső,ami sokat segítene.A székrekedés az én családomban sajna családi hagyomány ,ha lehet ezt mondani,és egész eddigi életemben küzdöttem is vele-ellene.Komolyabb problémám még nem volt szerencsére,illetve a kellemetlenségeket a Sperti kúp minden esetben orvosolta.Köszönöm hogy elmondhattam.
Tisztelettel:Simon Krisztina
Tisztelt Doktor Úr!
Megtisztel, hogy kikéri páciensei véleményét! Már az is különleges,ahogyan hivatását ellátja, gondolok itt a netes tájékoztatókra, szakmai tudására, és emberi megnyilvánulásaira! Köszönet érte!
Azt kell mondanom, hogy nincs fontos és kevésbé fontos téma.
Én megfordítanám a sorrendet:
1. Kérem, jó értelemben sokkolja az olvasóit, sorolja fel a leggyakoribb panaszokat, esetleg fontos tüneteket, amellyel feltétlenül proktológushoz kell fordulni. A beteg ne várjon éveket, mert igen súlyos következménnyel, fájdalommal járhat a halogatás!!
2. Ha az olvasó nem akar úgy járni,mint a fent leírtak, szívlelje meg a táplálkozási és életmódbeli tanácsokat.
3. Kérem NE tegye félre kedves humorát, mert növeli a bizalmat, elűzi a félelmet.
Üdvözlettel: Vné Zsuzsa
Tisztelt Doktor Úr !
Igen én is nagyon fontosnak tartom a megelőzést , de sokszor bármit teszünk akkor is kialakul a baj. De nagyon sokan nem tudják , hogy ha vérzik , bereped , vagy felfáztunk és csak úgy kijön az aranyér akkor mit is tegyünk. Hogyan kezeljük és ha már nem tudjuk vagy nem elég , hogy sajátkezüleg kezeljük magunkat miben tud segíteni a " Proktológus ".
Szép napot és további jó munkát kívánok.
Személy szerint a 2. témát találom érdekfeszítőbbnek!
Tisztelt Doktor Úr,
Kérésére tisztelettel reagálva:
Sokan említik a megelőzést, mint témát, de attól tartok, akinek hajlama van rá, így is úgy is megjelenik az életében az aranyér… én sem teszek semmi olyat, – fokozottan figyelek is, hogy ne tegyek – ami elviekben okozhatja az aranyeret, és sajnos időnként mégis küzdök vele. A családomban jellemzően ott volt ez a betegség.
Ami fontosabb, ha már probléma van, akkor legyen kihez fordulni. Nagyszerű, hogy vannak ilyen orvosok, mint Ön. Számomra a legfontosabb lenne – lehet ez is egy téma, talán figyelnek majd az orvos kollégák is – hogyha az ember ilyen panaszokkal orvoshoz kényszerül, megfelelő tájékoztatásban, toleranciában, hozzáértésben részesüljön. Sokszor találkozom azzal, hogy "na, akkor próbáljuk meg ezt a kenőcsöt, kúpot…" visszamegy a kedves beteg, hogy nem használt. Újabb kellemetlen helyzet, vizsgálat, drága gyógyszerek… Ha minden orvos a probléma megoldására törekedne, és nem csak arra, hogy a beteg mielőbb kívül legyen az ajtón (vagy rosszabb esetben még kioktató, bántó hangnemet is használ…), akkor nyugodtabb szívvel mennének az emberek a "segítő" orvosokhoz. Ez a "hagytam, hogy idáig fajuljon" sajnos úgy érzem ok-okozati összefüggés. A tapasztalat nem visz minket a rendelőkbe, mert úgy érezzük, nem megfelelő a hozzáállás, ellátás.
Az olyan orvosok, mint Ön, sajnos nem mindenki számára elérhetőek, sem anyagi, sem távolsági szempontból.
Számomra ez volna talán a legfontosabb, ha erről is szó esne valamikor, de gondolom, most nem efféle tájékoztató készül :-).
A készülő anyagba első témaként (kevésbé fontosként – hangsúlyozom, számomra kevésbé fontos, mert én hiába próbáltam megelőzni…) a megelőzést, helyes életmódot írnám, esetleg javaslatot, hogy milyen időnként érdemes szűrésre járni.
Második témaként pedig – amit nagyon fontosnak tartok – a proktológus szerepének kifejtését javasolnám, bizalom keltést, ösztönzést, hogyha baj van, miért érdemes és fontos felkeresni egy JÓ orvost. Fontos, hogy a betegek tudják, hogy ezzel a témával a proktológus foglalkozik, sajnos attól tartok, ezzel sem mindenki van tisztában.
Remélem, legalább egy kicsit segíthettem munkáját. Ezúton köszönöm a tevékenységét, emberségét, hozzáállását, humorát.
Ha azt kérdeznék tőlem, mely proktológust klónozná kedves hölgyem, volna konkrét javaslatom. 🙂
üdvözlettel,
J.
Tisztelt Doktor Úr!
Az 1. téma fontosabb lenne, csak az a baj, hogy ebben a rohanó világban a legtöbb ember csak akkor kezdi el keresni, mit rontott el, ha már problémája van. Ezért azt gondolom, hogy a 2. téma többeket megtalál. Én személy szerint szeretnék arról is többet olvasni, hogy különböző komplementer gyógyászattal hogyan lehet segíteni a problémán (homeopátia, gyógynövények, gyógytorna, mágnesterápia,….).
Tisztelettel: Anita
Tisztelt dr. Bánfalvi Péter!
Gratulálok a feladathoz és a segítő, felvilágosító munkához ebben a témában!
A második témában meg lehetne említeni, hogy ez a probléma nem csak a felnőtt társadalmat, de a gyermekeket, kisgyermeket is érinti Itt javasolt lenne, egy ismertetés, mi kóros, mikor javasolt egy gyermekkel orvoshoz/szakemberhez fordulni és kihez.
További jó munkát!
T. Melinda
Tisztelt Doktor Úr!
A sok hasznos anyag, amit rendelkezésünkre bocsájtott, nagyon hasznos számunkra. Minden nap olvasok illetve tanulok belőle valamit!
Nagyon szeretném tudni, hogy műtét nélkül hogyan lehet megúszni egy végbél-problémát.
Kérem a további anyagában szíveskedjék bátorítani bennünket, hogy ezt az intim problémát ne halogassuk olyan sokáig…
Jó lenne egy évenkénti szűrőprogram minden megyeszékhelyen legalább!
Köszönettel: Judit
Tisztelt Doktor Úr!
Először is köszönöm azt a rengeteg információt és megoldási javaslatot, amelyet az oldalon találok. Egy kényes területen nyújt segítséget olyan "betegeknek", akik csak nem mernek orvoshoz fordulni a problémával, vagy nem érzik szükségét, csak már olyankor, amikor komolyabb probléma adódik.
Én két témakört javasolnék, amely személy szerint engem is érint, illetve jelen pillanatban családi érintettségű. 1.) Valaki említette korábban, hogy foglalkozni kellene a pszichés eredetű székelési problémákkal (pl. idegen helyen, utazás alatt, idegi megterhelés, az emésztést is befolyásoló tényezők, stb.) amely aztán fizikai tüneteket is produkálnak.
2.) Nem csak a terhesség alatti, hanem a szülés utáni aranyér kezeléséről, a visszaállítási folyamatról, milyen kenőcsök, kúpok közül válasszunk, mert jelen pillanatban rengeteg minden van az interneten és gyógyszertárakban, de nehéz eligazodni a készítmények között. Remélem én is megkapom a válaszokat és ezzel talán segíthettem Önnek is a témaválasztásban, illetve az oldal olvasók hasonló problémáinak megválaszolásában is. Üdvözlettel: Konkoly Andrea
Szerintem is a megelőzés nem túlmisztifikált összefoglalása fontos, néhány egyszerűen betartható dologra téve a hangsúlyt. Ezen kívül kicsit bátorítani kellene az embereket, hogy akinek műtétre van szüksége, bátran menjen el, már nem az a rendszer, hogy előtte 3 nap beöntés, utána 3 nappal kőkemény széklet a friss seben át…
Tiszteletre méltónak találom a felvilágosító munkáját ebben a kényes témában, további sok erőt kívánok hozzá!
Gabi
Tisztelt Doktor úr!
Először is szeretnék gratulálni és megköszönni a számomra is nyújtott segítségét!
Amit én fontosnak találok-előttem szólók is felvetették már-az első pont kiegészítéseként(életmód váltás),az a lehetséges lelki okok megemlítése,hiszen ez is tartozhat a prevenció témaköréhez.
A második pontban pedig a panaszok esetén mielőbbi orvos fordulás fontosságának kiemelését.Saját példámból tudom sajnos,hogy rengeteg felesleges szenvedéstől óvhattam volna meg magam,ha előbb rászánom magam erre a lépésre.
Kívánok további erőt és kitartást a munkájához,mert úgy gondolom,hogy az Ön munkássága nagyon értékes!Ilyen orvosokra lenne szükségünk!
További nagyon sok sikert kívánva,
Tisztelettel,
G.B.
Tisztelt Doktor Úr,
Azt hiszem érdemes lenne figyelmet szentelni az illatos és színes WC papíroknak.
Tisztelt Doktor Ùr!
Elôször én is gratulálok az áldozatos munkájához, amibôl mi, ( egykori) betegek annyit tanultunk – végtelen jó érzés tölt el, hogy ezt rajtunk kívül a „hivatalos eü. szervek“ is észreveszik, és éppen Ön kapta a felkérést.
Hosszútávon bejön a „JÒNAK LENNI JÒ” filozófia.
Betegtársaim már szinte mindent elmondtak, így én rajtuk keresztül adnám a szavazatokat a témákra:
Tóthné Gizi :szemérmesség, félelem a vizsgálattól stb.– jó 15 évvel ezelôtt Németországban egy gyönyörû!! és intelligens!!, 30 körüli színésznô, TV-s mûsorvezetô, egykori Miss BRD, a „nemzet kedvence“ fél perces reklámban beszélt arról, hogy ô bizony elment egy vastagbéltükrözésre, és nagyon buzdít erre mindenkit a legkisebb panaszok felmerülése esetén is. Ez a fél perc olyan áttörô sikereket okozott anno a népegészsegügyben, hogy a német orvostársadalom csak kapkodta a fejét!!
A „mi ügyünknek“ is jó lenne találni egy ilyen arcot, aki felvállalná.
L.Mónika: lelki okok – tüneti kezelés
A.Judit , Szalóki Ildikó : a lelki segítség – a bajok okai – az igazi okok tükrében
Névtelen: higiéniai szokások – és lehetôségek
V-né Zsuzsa: a pozitív sokkolásról és a humorról mint bizalomépítô – és GYÒGYÌTÒ !!! eszközrôl
Anita: alternatív ( és kínai orvoslás): homeopátia, gyógynövények, gyógytorna, mágnesterápia, energiagyógyászat – csupa-csupa TERMÈSZETES gyógymód!!
J.: a proktológus klónozását illetôen nekem is Ön az etalon.
Hálával és tisztelettel:
Mirrrcike
Kedves Doktor Úr!
Szerintem az első: az életmód tamácsok specifikusan a végbéltáji problémákra szerintem a fontosabb, mert ezzel szerintem már rengeteg probléma megelőzhető és kezelhető pl. mozgás, rostgazdag étrend, megfelelő mennyiségű folyadék bevitele… .
A második téma sem elhanyagolható, csak talán kevesebb esetben van rá szükség, ha az első kérdésben taglaltak rendben vannak.
Üdvözlettel,
farkas évi
Tisztelt Doktor Úr
Engemet a második téma érdekelne a legjobban .
Üdvozlettel, Magdolna
Tisztelt Doktor Úr!
Megtisztelő hogy kikéri a betegek véleményét. Én a megelőzés témakört
javasolnám.
Üdvözlettel:
Róbert
Tisztelt Doktor Úr!
A megelőzés valóban nagyon fontos, de általában csak akkor fordul az ember szakértőhöz ha már baj van. Ezért talán úgy gondolom, hogy a második témakör a fontosabb.
Üdvözlettel: Éva
Tisztelt Doktor Úr!
A betegség kialakulása (testi, lelki okok, a prevenció lehetne az egyik téma és jobban súlypontoznám a már kialakult betegség (szelídebb, ill. műtéti) kezelését.
Nekem nagyon hasznos volt,amit a lelki okoról, szorongásról írt, a problémámat viszont a Lioton gél és a DIO PP 600 mg tabletta folyamatos szedése oldotta meg. Tehát a kezelést, gyógyítást emelném ki jobban.
Sok sikert kívánok a további munkájához és köszönöm az eddigi segítségét! Üdvölettel: Andrea
Tisztelt Doktor Úr !
Szerintem az Ön által választott témakörök megfelelőek és fontosak a tájékoztatás szempontjából. Amennyiben megtisztelt azzal, hogy javaslatot tehetek, akkor : az esetleges szövődményekre kitérni és felhívni a figyelmet.
Üdvözlettel : István
Tisztelt Doktor Ur Megtisztel hogy kikeri paciensei velemenyet.A vegbelrepedesrol bovebben mert nagyon sok ember szenved ettol.Hogyan elozzuk meg es ha kialakult hogyan kezeljuk? A bemetszessel valo gyogyitas nem okoz e inkontinenciat?
Tovabbi jo munkat kivanok.
Udvozlettel: B MEDI
Doktor Úr!
Az intim torna, amit ajánlott nagyon sokat segített, de azóta már az egyik ismerősömnek is, aki bizalommal fordult hozzám a fájdalmas székelésével kapcsolatban. Az ő orvosa ilyet nem tudott mondani. Ami a tájékoztatóban nagyon fontos lenne szerintem a pontos tünetek/fájdalmak leírása.
Ha az életmód váltásról is ír bővebben, akkor pontos receptekkel is jó lenne kibővíteni, mert azzal mindig bajban van az ember. pl mit nevezünk durva rostnak, mely ételek tartoznak ide vagy hogyan ismerjük meg a zsírszegény sajtot… stb. Esetleg kandida diétára pár ételjavaslat.
Remélem segítettem egy kicsit és hamarosan láthatjuk a tájékoztatót.
Tisztelt Doktor Úr!
Először is szeretnék gratulálni és megköszönni a számomra is nyújtott segítségét!
Betegtársaim már szinte mindent elmondtak, így én is csak csatlakozni tudok a már megírt javaslatokhoz, akár a megelőzés (életmód váltás, lelki okok) vagy a gyógyítás területén,(a panaszok esetén mielőbbi orvos fordulás fontosságának kiemelését vagy ennek elmulasztása esetén a lehetséges következmények ismertetését).
Tiszteletre méltónak találom a felvilágosító munkáját ebben a kényes témában.
Kívánok további erőt, kitartást jó egészséget a munkájához, mert úgy gondolom, hogy az Ön munkássága nagyon értékes! Ilyen orvosokra lenne szükségünk!
További nagyon sok sikert kívánva,
Üdvözlettel
M.
Tisztelt Doktor úr!
Örülök, hogy áldozatos munkájának beérett a gyümölcse gratulálok hozzá!
1.A legfontosabbnak az elfogyasztott élelmiszerek mennyiségét és minőségét tartom. Rengeteg adalékanyag bár nem egészségtelen mégis szerintem nagyon sok kárt okoz a béltraktusban.
2.A megfelelő orvos kiválasztása. Nekem sikerült Önt megtalálnom azóta is csodálkozom, hogy sikerült pont Önhöz eljutnom. Nagyon köszönöm a munkáját.
Tisztelettel Fné Cs. Zsuzsánna
Tisztelt Doktor Úr!
Szerintem nagyon fontos az emberekben tudatosítani, hogy végbélproblémák esetén ne kezdjék el magukat diagnosztizálni és kezelni recept nélkül kapható készítményekkel, mert nem biztos, hogy az a baj,amit gondolnak. Forduljanak proktológushoz, ez az ő szakterületük! Én 2 év szenvedéstől kíméltem volna meg magam, ha rögtön Önhöz fordulok a panaszaimmal. Mindent kipróbáltam, amit az interneten és a gyógyszertárban találtam, végül kiderült, hogy a problémámnak köze sincs azokhoz, amiket gondoltam.
Köszönöm, hogy meggyógyított.
Üdvözlettel:
D. Szilvia
Tisztelt Doktor Úr!
Egyetértek a 2 javasolt témával, azzal a kiegészítéssel, hogy bármely probléma esetén érdemes megkeresni az eredeti kiváltó okot, és azt rendezni, mert a tüneti kezelés önmagában nem hoz tartós javulást. Ezenkívül jó lenne kihangsúlyozni, hogy milyen sokféleképpen segíti a természetes életmód az egészséges állapot megőrzését.
Tisztelt Doktor Úr !
Javaslatom szerint a 2.témakör a fontosabb.Mert sajnos már akkor keresgél az emberek többsége amikor baj van.Köszönöm azt a széleskörü felvilágosítást tájékoztatást amit így a neten olvashattam Öntől,És aminek hatására az én egyéni panaszaim is elmúltak.Terézia
Kedves Doktor Úr, köszönöm megtisztelő fölkérését. Az Ön értékes, empátiával megírt tájékoztató cikkeiben közöltek jelentős része felhasználható szerintem egy megelőzést szolgáló felvilágosító anyagban. Egy ilyen anyag igen fontosnak tűnik, hiszen pl. az aranyérbetegség közismerten igen elterjedt, ám tudomásom szerint az esetek többségében megfelelő életmóddal megelőzhető lenne. Üdvös volna szerintem, ha ez a felvilágosítás mindenkihez eljuthatna, már az általános iskolásokhoz is. — Jómagam azokkal értek egyet, akik kétségbe vonják, hogy a teljes kiőrlésű lisztből készült kenyér egészséges lenne. (Lásd pl. Szendi Gábor Paleolit táplálkozás című, 2009-es könyvében a kenyérről szóló fejezetben.)
A végbélbetegségek megelőzéséről készítendő tanulmányhoz szeretném ajánlani a D-vitaminra való hivatkozást is. Mint ismeretes, a D-vitaminról a korszerű kutatás kiderítette, hogy sokkal, de sokkal több, mint egy csontvitamin, és hatékonyan hozzájárulhat (többek között) a vastag- és végbélrák megelőzéséhez, ha megfelelő, a korábban hivatalosnál lényegesen magasabb adagolással jut a szervezetbe.
Köszönettel és üdvözlettel:
M. István
(ny. tudományos munkatárs)
Tisztelt Doktor Úr!
Sajnos amit leírtam, elszállt, így most csak röviden: az életmódbeli tanácsokat kiegészíteni javaslom az anális szex, tanga, stb.fehérnemű használat veszélyeire való felhívással.A szakmai hozzáértésen kivül az orvos hozzállása, modora meghatározó.Köszönjük a tudományos eredményeket felmutató, mégis laza hangvételű hírleveleit.Tisztelettel: Zsuzsa
Tisztelt Doktor Úr!
Csak a KÖSZÖNET és a HÁLA szavaival tudom kezdeni mondani valómat!
Bár, még személyesen nem találkoztunk, mégis rendkívül sokat segített nekem és bizonyára még nagyon sokaknak írásaival és egyéb felvilágosító anyagaival.
Példaértékű a gyógyító gondoskodása!
Mind a kettő témakör nagyon fontos! Talán nem is szabadna rangsorolni.
Logikailag mégis a megelőzés kell, hogy legyen a hangsúlyosabb. Jobb megelőzni a bajt.
A tudatlanság, (pontosabban az egészséges életmóddal kapcsolatos hiányos ismeretek…) rendkívül sok problémát és bajt okoznak az embereknek! Még napjainkban is.
(Ha 40 évvel ezelőtt tudtam volna, ezekez az ismereteket, valószínű nem lennének ilyen problémáim és bizonyára egészségesebb lehetnék, mint amilyen most vagyok.)
Úgy látom, hogy baj van a prevencióval. Az idősebb generáció tagjai még nem juthattak megfelelő információkhoz. A régi, sok esetben rossz szokásokon alapuló életviteli és táplálkozási szokásokat átvéve, mondhatnám, nem változik semmi, sőt az újabb rossz szokásokkal csak rosszabbodik a helyzet! (Azért itt-ott már dereng a fény!)
Sokan nem látjuk, hogy az élelmiszernek nevezett sokféle étel és ital között a többség kifejezetten ártalmas! Mert így szoktuk meg! Sokan el sem tudják képzelni másként!
Ezért fontos lenne hangsúlyosabban láttatni az emberekkel, hogy az egészségesnek megfelelő táplálkozással rendkívül sokat tehetünk az egészségünk hosszú távú megőrzéséért.
Helyes életmóddal, életmódbeli változtatással, hogyan tudjuk elkerülni vagy csökkenteni a bajokat.
Mit igen, mit ne és miért.
Bár ezek a dolgok Önnél, már megtalálhatók!
Mivel az emberek elég jelentős része még a saját hibáiból sem tanul, természetesen jönnek a bajok!
Ezért nagyon fontos a bajok orvoslása is! Talán ez a második rész lehet a terjedelmesebb.
Mit tehetünk, tegyünk, mit ne tegyünk és miért.
Ezekre vonatkozóan is rendkívül sok dolgot tudhattunk meg Öntől!
Azért forduljanak az emberek a végbéltáji problémáikkal a proktológushoz, mert ö a szakértője, eredményes gyógyítás terén ő tudja a legtöbbet tenni!
Különösen akkor, ha azt ilyen következetesen, elkötelezetten, emberségesen, kiemelkedő gondoskodással, mint ÖN teszi!
Valószínű rajtam kívül is vannak még sokan, akik nagyon nem szeretnek orvoshoz járni és csak akkor mennek, amikor már nagyon muszáj, az ő meggyőzésük is nagyon nehéz!
Nagy valószínűséggel semmit nem tudtam segíteni e sorokkal. (Remélem, mások tudnak!)
Az ÖN blogjában, már mindez megtalálható! Abban is biztos vagyok, hogy biztosan kiemeli, megfogalmazza a lényegest, mind a két területhez kapcsolódóan. Persze azt is tudom, hogy ennyi tapasztalattal sem lesz egyszerű!
Amiért mégis írtam az a csodálatom!
Nem csak azért, hogy kikéri a véleményünket, hanem legfőképpen azért az áldásos tevékenységért, a köszönetemet és hálámat kifejezzem, amit ez idáig megtett a gyógyító gondoskodásával!
Rendkívül értékes munkájához, erőt és jó egészséget kívánok!
Tisztelettel és köszönettel: János
Tisztelt Doktor Úr!
Amit én sokat próbált aranyeresként fontosnak tartok közölni más betegekkel az a megelőzés, a fájdalomcsillapítás lehetőségei. Amiről szinte alig lehet olvasni, az a megmagyarázhatatlan erős viszketés aranyér műtét előtt és műtét után is. Én személy szerint kis jégkockával csillapítottam, más hatásos kenőcs nem lévén, pedig egy gyógyszertárnyit kipróbáltam…
Amit még szintén fontos lenne minden aranyeresnek tudnia, hogy műtét után nem pezsgőkúppal kellene kínozni magunkat (az orvos tanácsára) és nem hashajtó gyógyszerrel pukkasztani az amúgy is érzékeny bélrendszert, hanem kíméletes természetes teával, megfelelő étrenddel kell könnyebbé tenni a műtét utáni kezdeti székeléseket.
Nagyon köszönöm az eddigi munkáját, a blogját és leveleit, sokat segítettek.
Üdvözlettel : Edit
Tisztelt Bánfalvi doktor!
2013.febr.27én vagyok Önhöz beírva a budapesti rendelöjébe elsö alkalommal mennék (35 éves), viszem anyut is (60 éves lesz). Mindketten szeretnénk kolonoszkópiát csináltatni, panaszunk nincs, csak saját magunk megnyugtatására, hogy minden rendben van ott belul…
A kérdésem, hogy az elsö febr. 27-i megjelenéshez képest tudna-e, vagy van-e szabad idöpontja a beavatkozásra, március 8-ig bezárólag? (nekem legalábbis, anyunak késöbb is ráér!)A sietség okát személyesen, nem ezen a feluleten majd elmondom.
Illetve még azt szeretném megtudni, hogy altatásban végzi-e el a beavatkozást, vagy nem?
Várom válaszát!
Tisztelettel: A.H.
1. Az aranyeresség és a bőrgyógyászati kórképek – Összefüggések, különbségek, tévesztési lehetőségek a diagnózisban, a kezelések kölcsönhatása.
2. Az aranypér megelőzése, korai felismerése. Alternatív gyógymódok (akupunktúra, homeopátia stb.) az aranyér kezelésében.
Tisztelt Doktor úr!
Én arra is felhívnám a figyelmet, hogy a végbélpanasz sok esetben más betegség jele, pl. nálam a Crohn betegség lett a végkövetkeztetés.
Üdvözlettel, j.
Tisztelt Doktor Ur!
Kb.4 napja esti szekeles utan, olyan erzesem van, hogy meg maradt bent valami, de persze tobbszori toilett-re valo sikertelen probalkozas utan megvizsgaltam magamat es kisse az erem meg van duzzadva. Nagyon idegesito erzes, de nem faj es nem verzik. Mi lenne a teendom? Csak a tobb mozgas es zoldseg? Gondolja, hogy tobb vizet kellene innom? Koszonettel: Orsi
Köszönöm mindenki értékes segítségét, hozzászólását.
A kiadvány elkészült.
Az általam a fenti tanácsok alapján készített tájékoztatómat elfogadták, vágás után beszerkesztették.
Az eredmény szerintem nem teljesen tökéletes, remélem, jövőre is benn marad, akkorra egy kicsit finomítunk.
Még egyszer nagyon szépen köszönöm.
Dr. Bánfalvi Péter
Kedves Orsi!
Ezek mind, erről a jobb oldali oszlopban lévő hivatkozásban feliratkozva rengeteg információt kaphat.
Üdv:
Dr. Bánfalvi Péter
Tisztelt Doktor Úr!
Kb. 1 hete napi 3-szor van székletem, általában étkezés után kb. 10 perccel már meg is van a késztetés. A széklet normális, vér nincs benne. De utána égető, viszkető érzésem van. Elmentem a szakrendelésre, ahol ezt diagnosztizálta a proktológus:
7 óránál hosszúkás, felszínből kidomborodó belső thromb.-nak megfelelő elváltozás, mely érzékeny.
Anoscopia, restoscopia: 10cm -ig jól áttekinthető. 1-1 belső I. fokú nodus. A leírt thrombus 12 mm hosszú 4 mm széles felszívódóban van, ellátást nem igényel.
Declarexet és posterisan forte kúpot kaptam.
A trombózis szó hallatán kicsit meghűlt az ereimben a vér, hirtelen kérdezni sem tudtam. Csak már kint jutott eszembe pár dolog.
Ennyivel el is múlik a dolog?
Nem tudom mennyi ideig kell türelmesnek lennem? Szükség esetén írnak kontrollt. Kb. mennyi idő míg ez felszívódik? Ez a trombózis teljesen megijesztett.
Köszönöm válaszát.
Tamás
Kedves Barna Úr!
A rögösödött aranyérről külön cikkben olvashat, "Jön is, megy is…" címmel.
Teendője az olvasottak alapján vele szerintem nincs, esetleg az inger csökkentésére pl. Hemorid kúpot használhat. Ha két héten belül nem múlik el a panasz, menjen kontrollvizsgálatra.
Üdv.
Dr. Bánfalvi Péter
Tisztelt Doktor Úr!
Köszönöm gyors válaszát, most már megnyugodtam, főként, hogy elolvastam a megfelelő bejegyzést. Még annyit szeretnék kérdezni, hogy a visszahúzódás esetén nálam is várható a váladékozás, bőrelhalás, vagy ez csak a műtétek után szokott előfordulni? A lioton gélt használhatom én is, vagy ez szintén csak a műtétes beavatkozás után kell?
Köszönettel:
B. Tamás
Kedves Tamás!
Visszahúzódás esetén természetesen nem várható panasz.
Liotont a csomó megjelenésével érdemes használni.
Üdv.
Dr. Bánfalvi Péter
Proktológus
Tisztelt Doktor Úr!
Több éve aranyeres panaszom van, amelyet sajnos nem mindig tudok megfelelően kezelni. Az utóbbi időben több alkalommal elkezdtem tornázni, de sajnos (és nagyon fontos kiemelni hogy minden megerőltetés nélkül) kijött az aranyerem és rettenet mód fájt napokig, majd idővel elmúlt. Szeretném megkérdezni ezek után, hogy érdemes lenne-e Detralexet szednem kúraszerűen, ha igen meddig? Van esély rá hogy megerősödnek az izmok és minden nehézség nélkül megtudom mozgatni magam torna címszó alatt? Várom mielőbbi válaszát amit előre is nagyon köszönök!
Móni
Kedves Móni!
A "Jön is, megy is…" című cikkemben mindent megtalál a külső rögös aranyérről, olvassa el.
A Detralex szinte semmit sem segít ezen, és az izmoknak sincs köze ehhez.
Üdv.
Dr. Bánfalvi Péter
proktológus
Kedves Móni!
A "Jön is, megy is…" című cikkemben mindent megtalál a külső rögös aranyérről, olvassa el.
A Detralex szinte semmit sem segít ezen, és az izmoknak sincs köze ehhez.
Üdv.
Dr. Bánfalvi Péter
proktológus
Kedves Doktor Úr!
Próbáltam Önhöz időpontot foglalni, de érthető módon elég telített a naptára. Az első kérdésem az lenne, hogy van-e értelme hetekre előre időpontot foglalni, úgy, hogy reményeim szerint addigra/akkor éppen tünetmentes leszek?
Kb fél éve kezdődtek a panaszaim, azt gyanítom, hogy végbélrepedés lehet. Persze inkább csak tipp. Kitüremkedést nem igazán érzékelek, viszont az enyhe vérzés, késszúrás szerű fájdalom meg van. Ennyi idő alatt most tér vissza negyedszerre a gond.
Először reparon krémmel próbálkoztam, de az nem volt az igazi, aztán hemariddal. Persze abban sem vagyok biztos, hogy jó ötlet-e krémet kenni a repedésre, de én úgy tapasztaltam, hogy segít. Persze ez lehet, hogy csak placebo hatás.
Esetleg tud javasolni valamit? Hogy kezeljem, mikor a probléma fennáll?
A harmadik kérdésem pedig: mit tegyek, ha végre elmúlik a repedés és a fájdalom, hogy ne térjen vissza ismét?
27 éves lány vagyok. Rendszeresen sportolok, bár ülőmunkát végzek. Az átlaghoz képest egészségesen étkezem. (Nincs fehér kenyér/tészta, nincs vöröshús, van sok zöldség, gyümölcs, a kölestől a hajdináig minden ilyesmit próbálok beiktatni az étrendembe, legalább 2 liter vizet iszom.) De én sem vagyok gép. Néha becsúszik egy-egy hét, hogy nincs időm mozogni, vagy eszem egy pizzát. És puff máris ott a baj.
Van valami, amit javasolni tud, hogy ezt elkerüljem?
Természetesen foglalok Önhöz időpontot, ha azt mondja, hogy van értelme vizsgálatnak, akkor is, ha épp nincs tünet. Mert szeretném megoldani ez a problémát.
Addig is nagyon megköszönném, ha adna néhány tippet, hogy mit tegyek.
Köszönettel: Zsuzsi
Kedves Zsuzsi!
Általános tapasztalat, és Öntől is azt olvasom, hogy a végbélrepedés miatti panaszok rendszeresen visszatérnek.
Ezért szeretettel várom rendelőmbe, Az Év Magánrendelőjébe.
Addig a Doxiproct krémet nyugodtan használhatja.
Üdvözlettel.
Dr. Bánfalvi Péter
Proktológus
Kedves Doktor Úr!
Tárgy: Detralex tabletta a terhesség alatt (mennyiség?)
37. hetes terhes vagyok és kegyetlenül kijött az aranyerem. Eddig teljesen problémamentes volt a terhességem, de most 8-9 napja nagyon szenvedek az aranyértől. Eddig Reparon kúpot használtam rá, de meg se moccan. (Egy elég nagy kitüremkedés tapintható ki és nagyon fáj..) A kérdésem az, hogy a Detralex tablettát nyugodtan használhatom a terhesség ezen szakaszában is, végig a szülésig? Mi az a legnagyobb adag amit be lehet ilyenkor venni? (Vettem még rá Lioton krémet is, 2 napja azzal is kenem.) Előre is nagyon köszönöm a válaszát! Üdvözlettel: Eszter
Kedves Eszter!
A szülésig nyugodtan használhatja a Detralexet a protokoll (3×2-2×1) szerint.
Üdvözlettel.
Dr. Bánfalvi Péter
Proktológus
Tisztelt Doktor Úr
Jó pár éve jártam Önnél, még a fehérvári rendelőjében, és egy évek óta húzódó, akkor kiújuló problémámban segített nagyon meglepően és hatékonyan,
ahogy ígérte.
Ugyan nem olvasom rendszeresen a blogját, csak néha-néha, mivel én azóta tudom, hogyan tartsam karban a saját érzékenységemet.
Amiről kevésbé olvasok, vagy hallok a hozzászóloktól, pedig nekem nagyon nagy segítség volt, és azóta is minden probléma esetén ezt alkalmazom, a sokat hallott intimtorna mellett,
a végbélizomtorna. – mivel egy krónikussá váló végbélrepedéssel kerestem fel akkor Önt
ahogy akkor Ön elmagyarázta,– remélem jól emlékszem–, hogy ez egy erekkel sűrűn átszőtt terület, és a torna friss vért pumpál oda, és így a sebek jobban gyógyulnak, mint egy vérszegény , nem mozgatott izomrészben.
Feltételezem, nem túl szakszerűen idézem amit akkor Ön mondott, de ez az információ Nekem a mai napig segítség minden akut problémám esetén, és meg is osztom ismerőseimmel , ha felmerül ilyen problémájuk.
Mondott még akkor egy régi szólást is, : "zabszem van a fenekében", ez is nagyon elgondolkodtató volt, és segített a saját testi alkatom megértésében ,hogy jobban tudjak magamra figyelni, magamon segíteni.
Erre többen utalnak is a megjegyzésekben , a betegségek lelki okaira hivatkozva, talán az ismert szólás is segíthet ennek megértésében másokat
is.
A másik tényező, amit ugyan mindenképp meg fog említeni, a szakszerű orvosi segítség, mint például Ön.
Talán azt kellene a tájékoztatóban hangsúlyozni, hogy mindenki életében előfordul legalább egyszer ilyen típusó probléma,
és mindenki szánjon időt legalább egyszer, hogy tájékozódjon a helyes életmódi, székelési szokásokról.
És ha akárcsak egyszer is visszatérő vérzési problémája van, keressen fel egy szakembert, jó esetben legalább néhány jó tanáccsal biztos okosabb lesz,
de meggyőzödött róla, hogy nincs semmilyen krónikus problémája.
Talán össsze lehet kötni ezt a gondolatmenetet, a nők évenkénti
nőgyágyászati, ill. a férfiak urológiai felülvizsgálatával,
hogy maga a vizsgálat egy hasonló fájdallommentes kontroll, de egy nagyon fontos élettani funkcióhoz, a mindennapi táplálkozásunkhoz és
anyagcserénkhez kapcsolódó testnyílásunk, tehát nem szabad elhanyagolni a működési zavarait.
Remélem hosszú levelemmel nem feleslegesen tartottam fel,
Kívánva Önnek további türelmet és kitartást munkájához
Fekete P.
Tisztelt Doktor Ur!
Sajnsos hosszuideig halasztottam, az orvosi vizsgalatot tobb honap telt el az elso fura vegbelnyilaskoruli domborulat eszrevetele utan. Az elmult par honapban a domborulat jelehtosen megnagyobbodot, szeklet utan egyrr veresebb volt a wc papir illetve legalabb hetente maga a szeklet is. Kulonosebb fajdalok nem volt a ver viszont ijeszto igy elmentem kivizsgalasra. Kameraval tortent kulso-belso. Megallapitotta az orvos, hogy ez t muteni kell viszont nem veszes, kb 20 perces volt es a sajat labamon(kicsit nehezen) de tavoztam. Tenyleg rogton muteni szoktk ilyen tunetekkel, nem probalkoznak elotte gyogyszeres kezelessel? Mute utan erdemes elmenni masik orvoshoz, tovabbi tajekoztatasert? Az elso hetben 3x voltm kontrollon, utana heti 1x az elmult ket hetben, de mar nem kell mennem. Viszont az elmult par napban wc-zes utan par oraval viszketo erzesem van a vegbelnel, mikor megtorlom nedves torlokendovel akkor latom, hogy ilyen "barnas szeklet szeru" folt marad a torlokendon. Ez mitol lehet? Valaszat elore is koszonom.
Kedves Kérdező!
A gyógyszeres kezelés ilyen előesett aranyér esetében teljesen hatástalan.
Ha viszketése nem szűnik, kontrollvizsgálatra menjen vissza.
Ha nem elégedett vagy bizalmatlan jelenlegi orvosával, természetesen joga van váltani.
Üdvözlettel.
Dr. Bánfalvi Péter
Proktológus
http://Www.aranyeresseg.hu
Tisztelt Doktor Úr! Decemberben voltam Önnél, Diagnózis: Fissura ani chr. Proctitis, Nodi haem. int. gr. II. et extr. Kaptam Kliont és Azitromicint. A Kliont végigszedtem, de sajnos a másik gyógyszertől a probiotikum ellenére erős görcseim és hasmenésem volt, így azt nem tudtam végigszedni. Kaptam még szteroidos kenőcsöt és kúpot is. Két hete használom mindkettőt, de még mindig nem múlt el. Vannak jobb napok, de van, hogy fáj. Ha már nem alkalmazható a szteroidos kenőcs, akkor mit javasol helyette? És az Azitromicin helyett kell-e szednem valami mást? Még az volt az ambuláns lapon: elérhető magasságban tapintható ujjbegynyi rectocele. Ezzel kell valamit kezdeni? Válaszát előre köszönöm: V. Szilvia
Tisztelt Doktor Úr!
45 éves vagyok, férfi, és már régóta (kb.20 éve) küszködök aranyérrel. Nekem általában hígabb a székletem, sokszor robbanásszerűen indul, leszoktam a szénsavas italokról. Idén májusban voltam vastag-vékonybél tükrözésen, ahol egy levett 2mm-es polipon kívül semmi problémát nem találtak, nincs semmilyen gyulladásom, és nincs ételallergiám sem.
12 napja műtöttek (1 napos műtét) külső-belső aranyérre (a belső körkörös volt, a külső 5 db gombóc volt. A doki aki műtött 2 hétig szabin van, és azt kérdezném Öntől, hogy a belső aranyerek meddig váladékoznak? Olyan világos túlvizezett málnaszörp színű a váladék a gézen amit odatömködök. Igyekszem mindent betartani, táplálkozás, széklet állag, ülőfürdő, 3×2 Detralex stb. A műtét utáni 3-4 nap maga volt a pokol, most már jobb, de még most is székeléskor amíg kinyílik a nyílás, addig elég rendesen ég az egész, meg fáj, amíg jön kifelé a dolog, addig alábbhagy a fájdalom, majd a végén megint erősödik, székelés után kb. 20-25 másodperc után enyhül, illetve szűnik meg. Vérzés nincs kb. 2 napja.
Szóval, normális dolog a belülről jövő váladékozás, illetve mikor szűnik meg az égető-csípő fájdalom?
Köszönöm a válaszát: Péter
Kedves Péter!
A sebeknek több hét is kellhet, mire begyógyulnak. Mivel ezen a tájékon nincs „varosodás”, ezért eddig előfordul sebváladékozás.
Üdv.
Dr. Bánfalvi Péter
Tisztelt Doktor Úr!
Saját problémáim és környezetem tapasztalatai alapján az alábbi fontos információkat javasolnám valahogy belevenni (mind a két Ön által jelzett témába beleférnek)
– a végbél testünk ugyan olyan természetes része, mint bármi más. Ha ezzel gond van, akkor ugyanúgy orvoshoz kell fordulni és nem szégyelni, mintha a fogunk fájna, vagy a tüdőnk, vagy a fülünk.
– a fenék/végbél ügyekkel a proktológia szakterület (annak a hiányában a sebészet) foglalkozik (sokan, mint ahogy kezdetben én sem tudtam ezt)
– ha ott lent probléma van, az nem csak aranyér lehet (bárkinek említettem, hogy műtik a végbelemet a visszakérdés rögtön ez volt „aranyér?”
Régi páncienseként, azt mondhatom, hogy álmaim ideális egészségügyi ellátásában az ön emberi és szakmai szintje lenne minden orvos számára a belépő a rendszerbe.
Tisztelettel és köszönettel,
Molnár Péter