Az aranyér kellemetlen tünetei, a szúró, feszítő kellemetlenség, a viszketés, váladékozás, a kényelmetlenség érzése és sok esetben a vérzés megnehezítik a mindennapokat. Nem csoda, hogy a legtöbben közülünk, aki aranyeres problémákat tapasztal, minél előbb szeretne megszabadulni tőle. A gyors és kényelmes megoldás aranyérre, mellyel egyszer és mindenkorra megszabadulhat ettől a betegségtől, nem minden esetben létezik. A tüneteket azonban gyorsan lehet enyhíteni, ha a megfelelő megoldást választjuk hozzá.
Gyors megoldás aranyérre vény nélküli kenőcsök, kúpok, ülőfürdők a tünetek enyhítésére
A patikákban vény nélkül kaphatók különféle aranyér kenőcsök és kúpok, amelyek gyorsan enyhíthetik a kellemetlen tüneteket. A külső aranyérre a legjobb megoldás a kenőcsök alkalmazása, a belső aranyérre pedig a kúpok jelentenek jobb megoldást.
Ezekkel a vény nélküli készítményekkel pillanatnyi javulást érhet csak el, a kellemetlen tünetek gyorsan enyhülhetnek, hiszen ez a céljuk, elviselhetőbbé tenni a kellemetlenségeket. Ezek a készítmények azonban nem szüntetik meg magát az aranyeret, csak tüneti kezelésre szolgálnak. Segítséget jelenthetnek a kellemetlen tünetek enyhítésében az ülőfürdők, jeges borogatások, valamint a végbél környékének higiéniájára fordított fokozott figyelem is, a rendszeres, de nem túlzott mosakodás.
A széklet lazítása is gyors megoldás lehet az aranyérre, hiszen, ha nem megfelelően táplálkozunk, a széklet kemény lesz, és csak erőlködés és fájdalom árán tudjuk kipréselni magunkból. Ez irritálja az aranyeret, a kellemetlenségek miatt pedig a wc használattól megy el az ember kedve, és inkább visszatartja, amivel tovább fokozza a problémát. Aranyeres panaszok jelentkezésekor (és anélkül is) fontos a rostban gazdag táplálkozás, a megfelelő folyadékbevitel és a rendszeres mozgás.
A komfortérzet növelése érdekében érdemes lazább alsóneműt viselni, mely nem irritálja az aranyeret, valamint a nadrág se legyen túl szoros, és hagyja lélegezni az összefekvő bőrterületet. Valami olyat válasszunk ezekre az időkre, ami kényelmes viseletet jelent.
Gyors megoldás aranyérre szakorvosi segítséggel
Ha jelentkeznek az aranyér tünetei, kezelését otthon is sokan megpróbálják, mely akár hatásos is lehet. Ha sok ideje próbálkozik az otthoni módszerekkel, de nem javul, vagy rosszabbodik a helyzet, keressen fel egy szakembert!
Mindenképpen érdemes szakemberhez fordulni már a tünetek jelentkezésekor. Különösen akkor, ha az aranyérre a székeléskor jelentkező vérzés miatt gondolunk. A véres széklet, a véres wc papír egyáltalán nem biztos, hogy (csak) aranyér okozta problémák, lehetnek sokkal súlyosabb betegségek is a háttérben, melyeket csak orvosi vizsgálattal lehet kizárni.
A leghatásosabb kezelést akkor érhetjük el, ha egy vizsgálat után pontosan tudjuk, hogy milyen típusú és milyen stádiumú aranyeret kell kezelni. Ennek megfelelően lehet megválasztani a megfelelő kúpot, kenőcsöt, gyógyszeres kezelést, vagy szükség esetén a kimetszés nélküli, vagy a kimetszéses műtéti eljárásokat alkalmazni.
Egy szakember felkeresése a tünetek jelentkezésekor valóban gyors megoldás aranyérre, emellett a leghatékonyabb és legbiztonságosabb is. A megfelelő terápia kiválasztásával az aranyeres panaszokat sokkal gyorsabban lehet megszüntetni, mint az otthoni kísérletezésekkel.
dr. Bánfalvi Péter vezető proktológus
Dr. Bánfalvi Aranyér Központ, A gyógyító gondoskodás
Bejelentkezés vizsgálatra szakértőnkhöz:
+36(30)-868-0244
ARANYÉR BLOG LEGNÉPSZERŰBB CIKKEI
Hogyan csökkentheti a bélgyulladás miatti hasmenés okozta aranyeret, végbélpanaszokat?
A napokban volt az IBD-sek (Crohn-colitis-esek) világnapja. Mint egy "jó", feledékeny férj, idő után kaptam észbe, és pár gondolatot szeretnék leírni eddigi tapasztalataimról, a bélgyulladásban szenvedők aranyér és más végbélpanaszainak esetleges segítségére céljából....
Koronavírus, karantén, aranyér, hasmenés, hogyan függ ez így össze?
Nincs lehetősége felkeresni egy szakembert? Teljesen tanácstalan, mit tegyen a jelen helyzetben? Két fő extra gondot okoz a koronavírus-fertőzés és a járvány miatti karantén. Egyrészt a fertőzés sok esetben hasmenéssel jár. A hasmenés meg fájdalmas aranyér...
Külső aranyér kenőcs
Külső aranyér kenőcs - mikor használjuk? Az aranyér kenőcsöket inkább a belső aranyérre találták ki, ami nyálkahártyával fedett, és a felszívódása ott a leginkább biztosított. A belső aranyérre használatos készítmények legtöbbje kúp formájában is elérhető,...
Külső rögös aranyér műtét
A fájdalom már beárnyékolja az egész napját? Azt várja, mikor jön el az a pillanat, amikor fellélegezhet? Keserű tapasztalat, hogy akut esetben a külső, bevérzett aranyér az első pár napban, amíg a bőr nyúlása és a feszítés tart, erősen fájdalmas, ezért ingerlékeny,...
Trombotizált külső aranyér
A trombózis szót mindenki ismeri, van ismerete afelől, mit is jelent. Hallottunk a mélyvénás trombózisról, ami főként a lábszárat érintő megbetegedés. Tisztában vagyunk veszélyeivel, és komolyan vesszük a tünetek megjelenését. De mi a helyzet, ha az ember fenekéről...
Belső aranyér kúp
A belső aranyér kúp hatásos kezelést nyújt az aranyeres megbetegedés kezdeti stádiumaiban. Kapható vény köteles és vény nélküli készítmény is a patikákban. A kúp a végbél felsőbb részébe kerül, ahol a belső aranyerek ténylegesen elhelyezkednek, így a...
Legutóbbi hozzászólások