A belső aranyér kezelése kenőcs alkalmazásával, a stádiumokhoz kapcsolható eljárás.
Fontos azonban megemlíteni, hogy a kenőcs használatával a kiváltó ok nem szűnik meg, csak tüneti kezelésre alkalmas.
Ha véglegesen szeretne megszabadulni aranyeres panaszaitól, fel kell keresnie egy proktológus szakembert.
Belső aranyér kenőcs – 1. stádiumban:
A belső aranyér kenőcsös kezelése az 1. stádiumban az aranyeres zsákok elhelyezkedése miatt felesleges. Az aranyeres zsákok ugyanis magasabban helyezkednek el, így a kenőcs odáig csak a magasra dugott toldalékkal, applikátorral jut fel. Az 1. stádiumban ezért inkább kúpot, és tablettát használhatunk. A kúp a végbél felsőbb részére kerül, és fejti ki hatását. A tabletta belsőleg hat, és csökkenti a visszerek feszülését az aranyerekben. Javasolt lehet panasz esetén pl. a Reparon kúp és a Detralex tabletta.
Belső aranyér kenőcs – 2-4. stádiumban:
Az aranyér kenőcs külsőleg, és belsőleg 2-4 cm magasságban alkalmazható.
Applikátor segítségével juttatható fel a belső szakaszon, az említett magasságba.
Alkalmazása kíméletes, helyi hatású, nem terheli az egész szervezetet.
A külső panaszokra hatásos, tüneti kezelést nyújt, vagy a széklet megindulásakor okozott panaszra, és a székelés után hosszabb-rövidebb ideig fennálló fájdalomra, vérzésre adhat megoldást. Csillapítja a feszítő, égő érzést, csökkenti a duzzanatot. Hámosít, gyulladás csökkentő hatása van.
Az adagolás, és a kezelés hossza az előírásoknak megfelelő kell legyen, mert a hosszabb ideig tartó kezelés akár bőrirritációhoz, bőrsorvadáshoz is vezethet.
Vannak vény nélkül kapható gyógyszerek, aminek alkalmazásakor nincs orvosi felügyelet, kontroll, így hamar okozhatunk magunknak kellemetlen mellékhatásokat, az előírások, javallatok figyelmen kívül hagyásával.
Mivel ezek a kenőcsök alkalmasak elkendőzni a panaszokat, hamar megnyugtatjuk magunkat, hogy nem szükséges szakemberhez fordulnunk, de ez önbecsapás. A probléma gyökerét ugyanis nem szüntetik meg, így az újra és újra előbukkan.
A belső aranyerek okozta panaszok kezelése, és az aranyérbetegség stádiumának meghatározása, a panaszok mögött álló betegség valódi diagnózisa proktológus szakember feladata!
Felelősségteljesen csak akkor jár el a beteg, ha nem öngyógyítással, öndiagnózissal próbál rövid ideig tartó megoldást találni, hanem véglegesen megszünteti a probléma forrását.
A proktológiai vizsgálat rövid, fájdalommentes. Kicsit kellemetlen, és kényelmetlen, az igaz, de a hosszan tartó végbél környéki panaszok sokkal kellemetlenebbek.
A vizsgálat után azt fogja kérdezni magától, miért is várt eddig, miért nem esett át rajta hamarabb.
Belső aranyér kenőcs vény nélkül ugyan kapható, de ne felejtse, ha végleges gyógyulásra vágyik, fel kell keresnie egy proktológus szakembert!
Kérjen időpontot most!
dr. Bánfalvi Péter vezető proktológus
Dr. Bánfalvi Aranyér Központ, A gyógyító gondoskodás
Bejelentkezés vizsgálatra szakértőnkhöz:
+36(30)-868-0244
Kapcsolódó további cikkek:
Vérző aranyér
A székeléskor jelentkező vérzés, a vérfoltok a wc papíron nagyon ijesztő tünetek, sokan pánikba esnek tőle és rögtön a legrosszabbra gondolnak. A véres székletnek több oka is lehet, az egyik ilyen ok a vérző aranyér. A vérzést okozhatja mind a külső, mind a belső...
Gyors megoldás aranyérre
Az aranyér kellemetlen tünetei, a szúró, feszítő kellemetlenség, a viszketés, váladékozás, a kényelmetlenség érzése és sok esetben a vérzés megnehezítik a mindennapokat. Nem csoda, hogy a legtöbben közülünk, aki aranyeres problémákat tapasztal, minél előbb szeretne...
Hogyan csökkentheti a bélgyulladás miatti hasmenés okozta aranyeret, végbélpanaszokat?
A napokban volt az IBD-sek (Crohn-colitis-esek) világnapja. Mint egy "jó", feledékeny férj, idő után kaptam észbe, és pár gondolatot szeretnék leírni eddigi tapasztalataimról, a bélgyulladásban szenvedők aranyér és más végbélpanaszainak esetleges segítségére céljából....
Koronavírus, karantén, aranyér, hasmenés, hogyan függ ez így össze?
Nincs lehetősége felkeresni egy szakembert? Teljesen tanácstalan, mit tegyen a jelen helyzetben? Két fő extra gondot okoz a koronavírus-fertőzés és a járvány miatti karantén. Egyrészt a fertőzés sok esetben hasmenéssel jár. A hasmenés meg fájdalmas aranyér...
Külső aranyér kenőcs
Külső aranyér kenőcs - mikor használjuk? Az aranyér kenőcsöket inkább a belső aranyérre találták ki, ami nyálkahártyával fedett, és a felszívódása ott a leginkább biztosított. A belső aranyérre használatos készítmények legtöbbje kúp formájában is elérhető,...
Külső rögös aranyér műtét
A fájdalom már beárnyékolja az egész napját? Azt várja, mikor jön el az a pillanat, amikor fellélegezhet? Keserű tapasztalat, hogy akut esetben a külső, bevérzett aranyér az első pár napban, amíg a bőr nyúlása és a feszítés tart, erősen fájdalmas, ezért ingerlékeny,...