Otthon kezelné a sipolyát, de nagyon fél attól, hogy a probléma megoldása kicsúszik a kezei közül, és az otthoni kezelés nem hoz eredményt? Ebben vár segítséget ettől a cikktől?
Otthon kezelné a sipolyt önmaga, mert egyszerűen fél attól, hogy proktológus szakembert kell felkeresnie, és nem kerülheti el a műtétet? Megerősítést szeretne, hogy a műtét elkerülhető?
Vagy csak egyszerűen szégyenli a sipolyt, és a vele járó kellemetlen szagot, váladékozást, és még egy szakembernek sem szeretné megmutatni?
A hírem az, hogy egyik várakozás sem fog boldog végkifejlettel záródni.
A sipolyt megszüntetni otthoni kezeléssel nem lehetséges.
Az otthoni kezelgetés ugyanis a sipolyt nem szünteti meg, csak súlyosbíthat a helyzeten. Az idő múlásával egyre rosszabb állapotba kerülő sipoly rendbetétele pedig rendkívül sok időt és energiát emészt fel. Az ön idejét, és energiáját.
A sipoly kezelése otthon már csak a műtét utáni időszakra vonatkozhat!
Sipoly alternatív kezelése otthon
A fistulák, sipolyok hatékony alternatív kezelése, mint már említettem, nem ismert, csak komplementer, vagyis kiegészítő terápiaként jöhet szóba a természetgyógyászatban használatos gyógynövények, gyógyhatású készítmények alkalmazása. A természetes kezelések, a gyógynövények alkalmazása, a kezelő orvos tudomásával történjenek. Mindig konzultáljanak a kezelő orvossal, mielőtt valamilyen terápiába kezdenek.
Sipoly kezelése otthon – Orvosi mézzel
Tudom, aki sipolyban szenved, igen sokfelé tájékozódik a különféle alternatív gyógymódok iránt, és kipróbál mindent a tartós, gyors gyógyulásért. Valószínűleg ön sem most találkozik előszőr ezzel a mézzel sem.
Az antibakteriális orvosi méz megtalálható a természetes gyógymódokat kínáló boltok polcain. Manuka mézként is ismert, de a sebbe a sima méz nem alkalmazható, csak a megfelelő formában előállított, szennyeződésmentes orvosi méz készítmény. A sima méz belsőleg járulhat hozzá a szervezetünk egészséges működéséhez.
Az orvosi méz a világ számos pontján engedéllyel rendelkezik a sebkezelésben. A Cardiff Egyetemen végzett kutatások szerint alkalmas a sebkezelésre, és MRSA fertőzés esetén.
Sebgyógyulást elősegítő fertőtlenítő, antibakteriális hatást tulajdonítanak neki. Elfertőződött sebekre, tályogokra, fekélyekre javasolják használatát. Hydrogén- peroxid tartalma, és a hagyományos mézekhez képest magasabb metil-glioxál (MG) tartalma adja antibakteriális tulajdonságát. Az MG a dihidroxi-aceton átalakításából származik, amely magas koncentrációban található meg a manukavirág nektárjában. A manuka nálunk nem honos, Új-Zélandon, és Ausztráliában termő teafa. A manukaméz MG tartalma nagyon eltérő, és az árak közötti magas szórás is ennek tudható be. Minél magasabb a metil-glioxál tartalom, annál erősebb az antibakteriális hatása a méznek, és annál magasabb az ára.
Sipoly kezelése otthon – gyógynövényekkel
A bükki füvesember, Szabó Gyuri bácsi népgyógyász gyógynövény ajánlása alapján, a sipolyok kiegészítő kezeléseként minden reggel 6 héten át éhgyomorra javasol egy csésze diófalevél teát inni. 6 hét letelte után szünetet kell tartani, majd a kúra 4 hét szünet után megismételhető. A diófalevél nagyon jó vértisztító, gyulladáscsökkentő és baktériumölő gyógynövény. Javasolja a diófalevél teát ülőfürdőnek is használni, így is hatásos lesz. Kamillás ülőfürdő, vagy sima sós fürdő is alkalmazható napjában akár többször 10-20 percre.
Említhető még a mezei zsurló is, mely gyulladáscsökkentő hatása miatt hatékony lehet a sipolyok kezelésében. A körömvirág, és aloe vera jó fertőtlenítő, antibakteriális hatással bír, ezért a sipolyok kezelésében, tisztán tartásában szerepet játszhat.
Még egyszer kiemelem, hogy a természetes kezelések, a gyógynövények alkalmazása, a kezelő orvos tudomásával és beleegyezésével történjenek! Mindig konzultáljanak a kezelő orvossal, mielőtt valamilyen terápiába kezdenek! A sipoly végleges gyógymódja egyedül a műtét.
Végbélsipoly kérdésben keressen bizalommal. Jelentkezzen bátran vizsgálatra, ne halogassa a döntést. Az idő ebben az esetben nem önnek dolgozik.
dr. Bánfalvi Péter vezető proktológus
Dr. Bánfalvi Aranyér Központ, A gyógyító gondoskodás
Bejelentkezés vizsgálatra szakértőnkhöz:
+36(30)-868-0244
Kapcsolódó további cikkek:
Végbélsipoly képek
A végbélsipoly kialakulása, és műtétje képekben bemutatva. Nevezhetjük ezt egy képregénynek, hogy ön képbe kerüljön. A végbélsipoly rendszerint egy végbéltályogból alakul ki. A végbéltályog elhelyezkedése szerint többféle lehet, így a kialakult sipolyok is sokfélék. A...
Végbélsipoly műtét utáni lábadozás
Most talán még nem hisz nekem, de egy szép napon maga mögött tudhatja ezt az egész tortúrát. Azt nem állítom, hogy jót fog nevetni rajta utólag, de bizton állítom, áldani fogja a napot amikor rászánta magát a műtétre. Amikor megtette az első lépést a gyógyulás útján....
Sipoly műtét utáni sebgyógyulás
Amikor túl van az ember a sipoly műtéten, azonnal az a kérdés kezdi el foglalkoztatni, hogy a műtét után mi vár rá? Mikor, és hogyan fog meggyógyulni a seb? Fájni fog? Mennyire? Meddig? Feküdnöm kell? Egyáltalán mit tudok majd csinálni, és mit nem? Meddig kell otthon...
Sipoly kezelése
Ha ön is szenved a végbélsipoly tüneteitől: különböző mennyiségű bélnedv, vér/genny ürülés a sipoly nyílásból, bőrirritáció az állandó nedvezés miatt, az irritált területen csípő, fájdalmas érzés, az állandó jellemzően sárga váladék, mely kellemetlen szagú, bűzös is...
Végbélsipoly tünetei
A végbélsipoly tünetei sokszor összefüggenek azzal a ténnyel, hogy egy tályog előzi meg a megjelenésüket. A tályog tünetei (nagy vörös folt, közepén lüktető duzzanattal, heves, égető fájdalom, lázas állapot, hidegrázás, fáradtság, levertség, a fájdalomtól...
Sipoly műtét utáni gyógyulási idő
Megértem, hogy fontos a gyógyulási idő tervezése, mert a munkából való kiesés, és a táppénz komolyan érinti nem csak a háztartást, de a munkáltatót is. Mivel a sipolyok nagyon sokfélék, így a gyógyulási időszak, annak jellege is sokféle. A felszínes sipolyok műtét...